Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /mnt/web-data2/kpkzahrady_cz/public_html/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Popis: Malá předzahrádka u nově zrekonstruované vily o celkové ploše 120m2 na, kterou byly použity nejkvalitnější prvky podle požadavků investora.

Požadavky: vytvořit dvě na sebe navazující terasy bez střechy pouze se slunolamy a schody, které umožní přístup na zahradu, dále vodní plochu a ve zbytku volného místa použít co nejvíce kamenů. Výsledkem se staly dvě terasy a schodiště s nosnou konstrukcí ze žárově zinkovaných ocelových profilů, podlahy a schodnice tvoří exotické dřevo bankyrai. Na zbylé části zahrady byly vytvořeny dvě vodní plochy, z nichž jedna je umístěna výš než druhá a obě jsou spojeny stále se pohybující hladinou. Mezi terasami, vodní plochou a zbylým zatravněným prostorem je použitý kačírek  16-32 a v něm volně uložené šlapáky pro snadný pohyb po zahradě a okrasné valouny, zbylá zatravněná plocha byla osetá trávou (travními koberci) a ohraničena štípanými kamennými kostkami. Pro osázení jak vodní plochy, tak i celé zahrady byly použity převážně rostliny s co nejjednodušší údržbou a převážně to byly zákrsky jehličnanů. Dále byla provedena elektroinstalace a osvětlení terasy i vodních ploch, které je možné jednotlivě ovládat dálkovým ovladačem.

Orientační cena všech prací: cca 490 000 Kč
Plocha: 120m2
Místo Praha 4
Related Projects

Start typing and press Enter to search